nedeľa 21. januára 2018

SOTHYS Paris - Desquacrem / Ako na čisté póry

"Sothys je pomenovanie jasnej hviezdy, ktorá sa Egypťanom objavovala na oblohe počas jasných nocí. Svojou krásou a leskom zaujala každého z krajiny faraónov. Keďže v tom čase panovala žiarlivosť aj medzi hviezdami ,Venuša nemohla zniesť že už nie je najkrajšou hviezdou na nebi a teda najkrajšou pre Saturn, ktorý sa do Sothys zamiloval. A tak sa jej pomstila. Sothys padla do tmavej noci a zmizla. Saturn za ňou ronil slzy ešte dlhých štyridsať dní a štyridsať nocí. Stáročia svet nevedel o Sothys nič, až do dňa keď..." toľko z mytológie ;)

Dnes Vám píšem o veľmi zaujímavom kozmetickom produkte od uznávanej Francúzskej značky SOTHYS Paris, ktorá sa používa v tých najluxusnejších kozmetických salónoch či wellnesoch po celom
svete a je tu už od roku 1946. U nás na Slovensku oslavuje 20 rokov a pracuju s ňou napríklad vo wellnes hoteloch v Tatrách ale aj v mnoho ďalších salónoch . Ja ako vyučená kozmetička som pri používaní tejto značky tak trochu vo svojom živle a často si predstavujem aké by bolo super prinášať benefity tejto kozmetiky raz aj zákazníčkam. Sothys má širokú ponuku pleťovej, telovej či pánskej kozmetickej starostlivosti. No aj luxusnú dekoratívnu kozmetiku či dokonca svoju parfumovanú vodu.

Produkt ktorý Vám chcem dnes predstaviť nesie názov Desquacrem a je to hĺbkový enzymatický čistiaci krém. Jediný produkt tohto druhu s ktorým som sa doposiaľ stretla. Ak môj blog/instagram sledujete pravidelne viete, že mám rada enzymatické peelingy, no tento čistiaci krém na ich báze je ešte účinnejší.


Oficiálny postup použitia znie takto :

 • Naneste v tenkej vrstve na vlhkú pleť, vyhnite sa oblasti očného okolia. Nechajte pôsobiť 1 minútu (okrem citlivej pleti). Potom emulgujte krúživými pohybmi až sa vytvorí jemná pena. Zmyte. Opakujte tieto 2 kroky (emulgovanie, následné zmytie) niekoľkokrát, kým sa prípravok úplne nevstrebe. Dokončite čistenie vhodnou pleťovou vodou podľa typu pleti a jemne osušte pleť.
Keď som to od kozmetičky zo salónu Sothys počula prvý krát, znelo to trochu komplikovane alebo skôr zdĺhavo. No po druhom-treťom použití sa s Desquacrem úplne zžijete, uvedomíte si že to  "zdĺhavé krúžkovanie" má svoj význam a netreba ho zanedbať a ten postup ide akosi automaticky. Má konzistenciu akú by ste pravdepodobne nečakali. Opisujú ju ako mydlovú pastu, no mne dokonca na prvý pohľad pripomínala vazelínu, po kontakte s vodou a samozrejme masírovaním na pleti emulguje a vytvorí jemnú penu.

 Z pleti, teda z pórov uvoľňuje nečistoty ako nadbytočný maz, pot ale aj zvyšky make-upu pri nedostatočnom odličovaní, teda laicky povedané čistí póry do hĺbky. Na tie moje rozšírené a neustále sa upchávajúce na niektorých miestach nestačí a tak ja so svojou mastnou/problematickou pleťou ho musím používať 2 krát týždenne, ak si chcem póry ako-tak udržať čisté. Suchej/dehydratovanej či citlivej pleti sa odporúča používať ho iba 2 krát do mesiaca. Pre môj typ pleti majú ešte jednu alternatívu a to Desquacrem FORTE, ktorá by mala byť ešte "silnejšia".
Tento produkt nie je špecifický len svojou konzistenciu ale aj vôňou ktorá môže pripomínať až parfum, no stále je jemná, nevtieravá a príjemná. Mňa zaujal určite hlavne tým ,že v jednom kroku nás naozaj dokáže zbaviť "čiernych bodiek" (komedónov) a to hĺbkovo. S dlhodobo upchatými pórmi a teda mazom/sébom ktorý je v póroch nahromadený už dlho si ale isto neporadí ,na to treba najprv mechanické čistenie pleti od kozmetičky a až potom začať používať Desquacrem. Jeho účinky či schopnosti môžme ešte zlepšiť, ak ho použijeme spolu s čistiacou kefkou na pleť. Je to jeden s naúčinnejších kozmetických prípravkov, čo sa čistenia pleti týka, ktorý som doposiaľ vyskúšala.


Desquacrem 50ml - 37€
Aj keď si myslím že takúto kozmetiku je najlepšie vyberať si priamo v Sothys salóne (zoznam salónov po SR) a teda nechať si poradiť kozmetičkou, je možné kúpiť ju aj cez e-shop a tak Vám sem hádžem aj odkaz konkrétne na Desquacrem, pretože vraj lepšie raz vyskúšať ako trikrát počuť ;)

P.S. Youtuberka, odborníčka a milovníčka kozmetiky Beauty by Katty spomína Desquacrem a taktiež vystvetľuje ako sa používa vo svojom videu o obľúbencoch za rok 2017. Ak by Vás náhodou nezaujimalo celé video tak sa môžte presunúť na čas _10:50_ , odkaz TU.

Vyskúšali ste už niečo od Sothys alebo absolvovali kozmetické ošetrenie s touto značkou? Prosím pochváľte sa mi. Prípadne napíšte, ktorý ich produkt Vás zaujal :)                                                                                                                                 

5 komentárov:

 1. Od tejto značky kozmetiky som ešte nič neskúšala, ale takýto čistiaci krém by som určite potrebovala :)

  Ardnaxela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tiež som ešte nič neskúšala od tejto značky, ale počula som o nej čosi, a vraj je dobrá. Dokonca ju používajú aj niektoré kozmetičky, len tá cena ma odrádza. Áno, viem, že niekedy je lepšie investovať, ale musím si na to ešte asi trochu počkať. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Značku vôbec nepoznám, ale produkt ma veľmi zaujal :) Tiež mám tento problém

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O této značce poslední dobou slyším docela dost a vypadá moc dobře:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Odpovedám Vám na vaše komentáre tak hromadne, že rada by som v tomto roku "objavila" nejakú dostupnejšiu účinnu metódu. BHA/AHA kyselinky.

  OdpovedaťOdstrániť