štvrtok 18. januára 2018

JALURONIUS SERUM 1% 30ml - skinmedical.sk

 Pred nedávnom som Vám písala o Hyalurónovom sére od Renovality a dnes tu mám recenziu na ďalšie takéto sérum, tento krát s e-shopu skinmedical.sk
 Tak trochu som si ich medzi sebou porovnávala :) Hodím Vám sem aj info o kyseline hyalurónovej, ktoré som písala v predchádzajúcej recenzií.


Kyselina hyalurónova (Hyaluronic acid) je látka ktorá ma perfektnú schopnosť viazať vlhkosť a v našom tele sa prirodzene nachádza. Keďže sa ale vekom vytráca, treba ju doplniť. Preto sa v kozmetickom priemysle využíva na redukciu známok starnutia, čiže na vyplnenie/vyhladenie jemných vrások ale hlavne na hydratáciu, regeneráciu a ochranu pleti.  Okrem bežného doplnenia pomocou séra, krému či ampuliek sa HA aplikuje aj injekčne alebo vnútorne pomoc výživových doplnkov. Dôležité je aj to aký druh molekúl HA je v kozmetických prípravkoch použitý. Vysoko-molekulárna HA má molekuly väčšie ,tým pádom sa dostanú iba do vrchných vrstiev pokožky. Nízko-molekulárna HA má molekuly naopak menšie a tak sa ľahšie dostanú aj do hlbších vrstiev pokožky, čo je samozrejme lepšie. V kozmetických prípravkoch je najúčinnejšia kombinácia oboch a samozrejme správne "namiešané" pomocné látky (v anti-aging produktoch je to napríklad Retinol). 
Kyselina hyalurónova je veľmi lacná látka, preto ju v zložení nachádzame aj v lacnejších krémoch napríklad. Problém je ale v tom ,že vo svojom originály je to látka s veľkými molekulami a tak dokáže hydratovať iba tie najvrchnejšie vrstvy pokožky, čo nie je až také prínosne. Odborníci v laboratóriách ju ale vedia "prerobiť" tak aby jej molekuly boli čo najmenšie. No to samozrejme niečo stojí a preto sa stretávame s tým ,že naozaj dobré hyalurónove séra sú podstatne drahšie. Stojí ale za to priplatiť si ,sú vhodné pre každý typ pleti, respektíve podľa mňa ich každá pleť potrebuje. 

Sérum o ktorom píšem dnes je od Talianskej značky Cosmetici Magistrali a volá sa JALURONIUS. Táto značka má mnoho zaujímavých kozmetických prípravkov, žiaľ nie všetky sú u nás dostupné. Ak sa pozrieme do zloženia tak je o čosi "komplikovanejšie" ako to bolo pri sére od Renovality. Trochu ma na tom zložení mrzí to ,že kyselina hyalurónova je až na predposlednom mieste. Predsa len ,je to drahšie sérum. Na druhom mieste hneď po vode nájdeme Glycerín ktorý má ale tiež veľmi dobré hydratačné účinky. Zvyšné látky v zložení už spĺňajú len úlohu konzervantov a podobne. 
Je o trošičku hustejšie, respektíve "mazľavejšie" a preto sa o čosi dlhšie vstrebáva. Na pleti zvykne zanechať trochu lepkavú  vrstvičku, čo je ale napríklad pod make-up žiadúce. Čo sa týka viditeľnej a pocitovej hydratácie jednoducho spĺňa to čo má ale myslím, že sú na trhu aj lepšie hyalurónove séra v tejto cenovej kategórií. Respektíve aj táto značka má alternatívy ktoré by mohli byť ešte účinnejšie, pridávam Vám odkaz na e-shop kde sú ich séra s kyselinou hyalurónovou. Nájdete tam aj ampulky, čo je intenzívna 7 - dňová kúra, na vyskúšanie som dostala dve a tie za seba môžem naozaj odporúčať. Obsah v nich je úplne tekutý ako voda a to je prvý znak toho že sa dostanú hlbšie do pokožky, nezanechávajú na žiadnu lepkavú vrstvičku, veľmi rýchlo sa vstrebávaju a pleť je po nich na pocit naozaj "napitá" ;) a po použití na noc je ráno pekne rozžiarená.
Ak ale pátrate po Hyluónovom sére a nechcete (nemôžte) investovať veľa peňazí tak sérum JALURONIUS, ktoré mám ja je momentálne v dosť dobrej zľave. Myslím ,že mi dáte za pravdu že je v peknom jednoduchom obale, matné sklo a funkčná pumpička.Aké Hyalurónove sérum vaše obľúbene? :)
2 komentáre:

  1. Vypadá zajímavě, já používám od Renovality, právě je na něj na blogu recenze :-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To od Renovality vyhovuje veľmi aj mne. Najnovšie ho používam tak, že ho rovno v dlaniach zmiešam s Moringovým či iným olejčekom. A predstav si olej sa tak rýchlejšie vstrebe a neostáva mi mastná vrsvička na pleti :) Recenziu som už omrkla :)

      Odstrániť