utorok 19. septembra 2017

Talianska prírodná dekoratívka - PITERAQ

Vždy keď ide o prírodnú kozmetiku, moje očakávania sú jaksi automaticky nižšie. Teda nie len očakávania ale aj nároky, predsa len sa nedá porovnávať s tou "chemickou", prírodná dekoratívna kozmetika je povedzme jemnejšia... A potom som občas milo prekvapená. 
Dnes tu mám dekoratívku značky PITERAQ, na ktorú som náhodne natrafila myslím že na Facebooku. PITERAQ je Talianska značka a okrem toho ,že je prírodná je aj šetrná k životnému prostrediu a netestovaná na zvieratách. Práve takúto kozmetiku dnes mnoho ľudí vyhľadáva. Vyskúšať som ju chcela hlavne preto lebo si myslím že je na Slovensku málo známa napriek tomu ,že sa tu dá kúpiť.  PITERAQ ponúka škálu kozmetiky ,s ktorou sa dá vytvoriť kompletné líčenie. 
Primer pod make-up, make-up v 6tich odtieňoch, púdre, lícenkybronzeryrozjasňovače, korektory, 20 farieb očných tieňov aj podklad pod očné tiene, ceruzku na oči aj dve druhy maskary, lesky na pery, rúže, tekuté rúže a dokonca aj vlastné štetce či hubku na make-up. 
Ja som pre Vás vyskúšala klasický rúž s matným efektom, podklad pod očné tiene, zlatý očný tieňrozjasňovač 

Začnem rúžom, ktorý žiaľ nie je zrovna v mojej farbe. Odtieň 48°S je červená farba s dosť výrazným nádychom do oranžova. Samotný rúž má tuhšiu konzistenciu ale zároveň krémovu a je naozaj parádne pigmentovaný. Vytvorí skôr polomatný efekt a treba dávať pozor na to že sa riadne obtláča, takže je to taký ten klasický rúž, ktorý ale aj vďaka vysokej pigmentácia na perách celkom dlho vydrží. Plusom prírodnej dekoratívnej kozmetiky je to ,že okrem úlohy dočasne nás skrášliť, obsahuje látky ktoré pleti neškodia ale naopak dodávajú jej výživu. Tento rúž je bohatý na oleje, konkrétne obsahuje ricínovycramble olej, marhuľový aj bambucké maslo. Rozjasňovač s jemnulinkým nádychom do ružova v odtieni 15°E ma zaujímal asi najviac. Obsahuje drobnučké trblietky, takže nevytvorí zrovna ten efekt, ktorý očakávame od bežných "chemických" rozjasňovačov. Napriek tomu stojí za vyskúšanie, na pleti vyzerá pekne, ja sama ho dosť často používam. Treba sa ale pohrať s jeho rozotretím. Jediný problém čo s ním mam ,je jeho výdrž. Vždy ma zamrzí keď sa mi počas dňa s pleti nejak vytratí (nosím ho preto v kozmetickej taštičke so sebou).

Podklad pod očné tiene nepoužívam často, ak už aj tak mám radšej tie ktoré majú pigmentáciu ako korektor. Samozrejme som ho ale spolu s očným tieňom vyskúšala. Na produktoch ktoré obsahujú vodu, ako je aj tento ,ma zaujalo že neobsahujú čistú ale kvetinovu šalviovú vodu. Podklad po rozotretí na viečku skoro vôbec nevidieť, ak tak iba jemné zlaté trblietky ktoré obsahuje. Nezaschne úplne ale ostane trochu lepkavý aby sa na neho očný tieň akoby prilepil a tak by mal dlhšie vydržať. Ja som ho skúšala spolu so zlatým očným tieňom ,ktorý je inak naozaj krásny ,je to odtieň 7°S. Ak ním chceme docieliť naozaj vysokú pigmentáciu, je treba ho vrstviť. Práve tomu ten podklad dosť pomáha, vrstvy na seba ľahšie nadväzujú. 
Ako som už spomínala vyššie, PITERAQ sa snaží dbať na životné prostredie ,čomu nasvedčujú recyklovateľné obaly, ktoré sú z veľkej časti vyrobené s papiera. Pýši sa aj certifikátom Vegan OK, čiže na výrobu nepoužíva žiadne zložky živočíšneho pôvodu ani geneticky modifikované produkty. Myslím že táto kozmetika stojí za povšimnutie pre všetkých ,ktorý dbajú na prírodné zloženie produktov. 

Na konci článku Vás ale možno trochu sklamem, že vlastný e-shop kde by sa dalo všetko jednoducho objednať ešte nemajú, no pracujú na ňom. V skratke ale spomeniem mestá v ktorých túto kozmetiku nájdete : NITRA, PÚCHOV, BRATISLAVA, ZVOLEN, PRIEVIDZA, ŽILINA, TRENČÍN, PREŠOV, LEVOČA, SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Odporúčam sa ale prekliknúť na ich funpage na Facebooku, kde im stačí napísať ,poradiť sa a prípadne si aj objednať.


Tak čo, počuli ste už o tejto značke? Zaujala Vás ? :)

2 komentáre:

 1. O značce jsem neslyšela ani ji nezkoušela. Rtěnka vypadá dobře pigmentovaná tak asi kouknu i na jiné odstíny. A rozjasňovač mě zaujal snad nejvíc, ten vypadá peckově.

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Čo sa rúžu týka tak majú myslím 8 odtieňov tak si určite nájdeš ten svoj :)

   Odstrániť