pondelok 13. marca 2017

Zjemňujúce tonikum pre mastnú pleť od Dzintars

Nespomínam si ,že by som niekedy vyskúšala kozmetiku vyrobenú v Litve. No vďaka e-shopu plumeria.sk sa mi do rúk dostalo tonikum pre mastnú pleť od značky Dzintars, ktorú som takisto predtým neregistrovala, napriek tomu že táto kozmetika bola založená už v roku 1849 a patrí k najväčším výrobcom kozmetiky v severnej Európe. Presne to sa nám tento e-shop snaží prinášať, kozmetické značky ktoré u nás niesu bežne dostupné. Zatiaľ sú to tieto tri : DzintarsSensisana a SventiaDo budúcna plánujú ponuku rozšíriť o ďalšie. 


Poďme teda k spomínanému toniku. Na obale ani v priloženom letáčiku nenájdeme Slovenčinu ani Češtinu, no v Angličtine si o ňom aj celej rade Clean skin prečítame všetko podstatné :) Tonikum je samozrejme dermatologicky testované a na obale sa pýši aj certifikátom ECOCERT 
V skratke o sebe toto tonikum tvrdí, že zmäkčí, hydratuje, upokojí a osvieži pleť a tak ju dokonalo pripraví na ďalšiu starostlivosť (sérum, krém...) Na krabičke je vyznačené aj to že 98,9 % ingrediencií je prírodného pôvodu a s toho 13% pochádza s ekologického poľnohospodárstva.Z účinných látok Vám spomeniem Kvetovú vodu z Nevädze. ktorá regeneruje, upokojuje, osviežuje pokožku a má aj mierne adstrigentné a protizápalové účinky. Betaine - extrakt s cukrovej repy viaže vodu ,čiže má dobré hydratačné účinky, okrem toho chráni pleť pred poškodením a zlepšuje jej textúru. Aloe vera má v kozmetike veľké využite no spomeniem aspoň jeho hydratačné schopnosti, podporuje tvorbu zdravých kožných buniek a urýchľuje hojenie. Camelia Sinensis - Šalvia lekárska sa využíva aj v kozmetike na aknóznu  pleť ,vďaka svojím dezinfekčným a sťahujúcim účinkom. Zelený čaj - výťažky z neho pleť upokojujú, hydratujú a vysoký obsah polyfenolov pomáha neutralizovať škodlivé látky z vonkajšieho prostredia v pleti. Hamamel virgínsky - je veľkým pomocníkom mastnej a problematickej pleti vďaka svojim sťahujúcim účinkom. Čistú Hamamelovú pleťovú vodu ocenia najmä  ktorý bojujú z rozšírenými pórmi, ktoré pri pravidelnom používaní dokáže pekne stiahnuť a znížiť tvorbu mazu v nich bez toho aby pokožku vysušoval. Extrakt z morských rias – hydratuje a upokojuje pleť. Kyselina hyalurónová - viaže vodu v pleti. Tonikum obsahuje aj alkohol v 3,6% (mimochodom chválim, že je uvedené koľko % alkoholu obsahuje) 

Tonikum má obsah 150ml ,čo je povedzme tak akurát. Fľaštička je plastová, takže prípadné pády prežije ;) V tomto prípade mi nevadí ani dávkovanie pomocou pumpičky ,pretože striekne pekne priamo na tampónik a menšie množstvo. Nemá úplne číru farbu, je trochu do žlta. Je parfumované, vonia mi tak zvláštne bylinkovo, nič čo by mi prekážalo.

Moja skúsenosť s ním je taká, že pleť dokáže zjemniť, hydratovať aj upokojiť začervenanie. No je skôr vhodné na obdobie keď nemám na tvári veľa vyrážok. Keď sa mi naopak akné zhorši ,potrebujem silnejšieho pomocníka lebo toto tonikum mi s ním nijako nepomáhalo. Preto si myslím ,že viac ho ocenia tí ,ktorý síce majú mastnú pleť ale bez problematických vyrážok. 

Toto zjemňujúce tonikum na mastnú pleť od Dzintars kúpite v e-shope plumeria.sk za sumu 12,60€. 

2 komentáre: