piatok 10. marca 2017

Himalaya - Neem Mask

Po tejto maske som pokukovala od kedy som vôbec značku HIMALAYA objavila. No keďže recenziu na ňu boli dosť rôzne a niektoré naozaj odstrašujúce , jej kúpu som stále odkladala. Bála som sa ako na ňu moja dosť problematická pleť bude reagovať, isto mi nechýbalo chodiť mesiac s "rozbombardovaným" ksichtom ;D    
Napriek tomu pozitívne skúsenosti s ňou prevažovali, tak som sa konečne odhodlala vyskúšať ju. A hneď na začiatok Vám môžem prezradiť, že neľutujem.  
Najprv ale spomeniem dve veci ,ktoré mi na nej vadia. Prvou je jej vôňa. Maska je parfumovaná a na mňa asi až príliš. Nevravím ,že je to niečo čo by sa nedalo vydržať, niekomu sa kľudne môže aj páčiť ale na mňa je proste príliš intenzívna a cítiť ju nonstop 15-20 minút (niekedy aj polhodinku) kým ju mám na tvári... no mám čo robiť :D  Druhá jej "vlastnosť" ,ktorá mi na nej tiež trochu vadí je to ,že keď zaschne ,dosť ťažko sa zmýva. Pri zmývaní si síce pomáham kozmetickou hubkou ale aj tak mám čo robiť kým ju zmyjem a hlavne tým zmývaním niekedy pleť zbytočne rozdráždim. Keďže má ale aj niektoré veľmi dobré vlastnosti, tieto dve jej nejak vždy odpustím. 


Sľubuje že : 
 • Reguluje mastnotu 
 • Čistí póry 
 • Sťahuje rozšírené póry  
 • Odstraňuje čierne bodky  
 • Pl zjemňuje a osviežuje 

Najprv sa vyjadrím k tomu, že by mala odstraňovať čierne bodky. Ešte som nenašla masku, ktorá by toto dokázala a nedokáže to ani táto :)  
No s tým že reguluje mastnotu, sťahuje rozšírené póry ,zjemňuje a osviežuje pleť musím súhlasiť. Osobne si myslím ,že táto maska by bola najúčinnejšia po dôkladnom (mechanickom) vyčistení pórov, kedy by tie póry naozaj dokázala pekne stiahnuť. Predpokladám ,že ten osviežujúci efekt má na svedomí Nimbovník (Neem) ,v zložení ho nájdete ako Melia Azadiracha Leaf extrakt. Má antibakteriálne účinky ,zmierňuje svrbenie ,redukuje vyrážky. Silnou antibakteriálnou zložkou v tejto maske je aj Kurkuma (Curcuma Longa Root extrakt) ,ktorá redukuje tvorbu mazu a prekrvuje pleť. To že táto maska naozaj s pórov vyťahuje a redukuje maz ma za úlohu aj vysoký podiel ílov v tejto maske, konkrétne Kaolín (biely íl), Bentonite (aztécka hlinka), Fuller´s Earth (zelený íl). 


Maska má tmavozelenú farbu a nie je úplne krémovej konzistencie, obsahuje kopu malých zrniečok. Jej obsah je 75ml ,čo nie je až tak veľa. Za seba odporúčam aplikovať hrubšiu vrstvu masky na pleť a nechať úplne zaschnúť. Čo niekedy trvá dlhšie ako odporúčaných 10-15 min. Inak ako som spomínala, maska je parfumovaná a obsahuje aj nejaký ten parabén, takže prírodnú kozmetiku si pod tým nepredstavujte. Masku nanášam štetcom, ja nanášam štetcom prevažne všetky masky, ale bez problémov sa dá naniesť aj prstami :) 


Som s ňou ale spokojná ,lebo nepatrí medzi masky po ktorých nevidím žiaden efekt. Maz cez póry naozaj vyťahuje. Pleť po nej ostane hladká, vypnutá a póry stiahnuté. Predpokladám ale ,že veľa z Vás môže nadmerne vysušovať, keďže nie každá problematická pleť je aj taká mastná ako tá moja. Napriek tomu si myslím ,že ak po jej použití pleť dostatočne hydratujeme vhodným tonikom a krémom, nijakej "šupinkatej" presušenej pleti sa nemôžme obávať. Ja som tú svoju kúpila v DM-drogeriemarkt, za približne 4€. Na ich webe ale nájdete celý rad ich kozmetiky na aknóznu pleť, treba pozrieť  mojahimalaya.sk ;)


                                                                                                                                                               

3 komentáre:

 1. Vypadá docela zajímavé :)
  Od této značky jsem měla jen ořechový peeling a ten až na parfemaci byl bezvadný :)

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Niekedy mám radšej keď kozmetika (hlavne pleťová) nevonia vôbec, ako keď má byť takto parfumovaná. No aspoň že je účinná ;)

   Odstrániť
 2. Túto masku mám a so všetkým s tebou súhlasím. Taktiež som zatiaľ nenašla masku, ktorá by s čiernymi bodkami dokázala poriadne zatočiť.
  Klaudy´s enjoyment

  OdpovedaťOdstrániť