streda 4. januára 2017

EKOdrogéria - Ulrich Natürlich

Zo všadiaľ sa na nás valí ,že treba chrániť našu prírodu. A jedným zo spôsobov je aj používanie ekologickej drogérie. V žiadnom prípade to nespochybňujem ale myslím si ,že by sa v prvom rade malo myslieť na veľké firmy (napr. práčovne) a tam eko-drogériu propagovať. Celkovo je eko-drogéria málo propagovaná ,aspoň jedna reklama v telke by tiež spravila svoje. 

Cez blogerky.cz som sa zúčastnila pracej výzvy, kde som testovala pracie prostriedky od Ulrich Natürlich. Je to Nemecká firma ktorá vyrába celý rad ekologickej drogérie ,kt. Je dermatologicky testovaná a väčšina aj certifikovaná. Časť svojich výrobkov nechávajú baliť a plniť v dvoch Nemeckých chránených dielňach. Vďaka čomu prispievajú k tomu, že prácu majú aj zdravotne alebo inak znevýhodnený ľudia. Ich drogéria je bez farbív ,konzervantov a vonných látok. Na každom výrobku je presné zloženie. Drogériu sa snažia baliť a plniť výhradne do recyklovateľných obalov. Produkty nie sú testované na zvieratách a väčšia časť z nich je VEGAN. Firma je na trhu už viac ako 10 rokov. 


Testovala som Prací gél 1l, bez vône (kúpiť sa dá aj 5 a 10 litrový). Teda bez vône ako bez vône má taký nešpecifikovateľný zápach, ale len veľmi slabý. Prvý krát som sa preto neodvážila prať bez klasickej aviváže. Na druhý krát som to už ale skúsila. Prádlo po vypraní nevoňalo/nezapáchalo nijak. Bolo klasicky čisté ,vyprané ako s bežným pracím prostriedkom. Kúpiť sa dá aj prací gél s vôňou CITRUS a aj individuálne vône citrusová a levanduľová ktoré majú 125ml. Vyrábajú aj gél na jemné prádlo, farebné prádlo, športové prádlo, prací gél s mydlicou lekárskou (výťažok s tejto bylinky silne pení), a dokonca aj prací prostriedok na perie. Okrem posledného spomínaného sú všetky pracie prostriedky ktoré som spomínala VEGAN. Testovala som aj prostriedky na odstraňovanie škvŕn. Konkrétne soľ na škvrny ,odstraňovač škvŕn s mydlokorom – obe  VEGAN a žlčové mydlo ktoré samozrejme nie je vegánske 

Soľ na škvrny je zároveň bieliaca ,takže jej využitie je hlavne pri bielom prádle. Môžeme ju pridať rovno do práčky alebo prádlo vopred namočiť do vody s touto soľou a neskôr ho normálne vyprať. Osvedčila sa mi najmä pri kuchynských utierkach ,ktoré síce nezbavila všetkých škvŕn ale zbavila ich typického zápachu ,ktorý sa veľa krát nepodarí odstrániť ani vypraním. Táto soľ sa dá kúpiť v 1-3 kg balení. 
-Obrus som namočila do vody s bielicou soľou, neskôr normálne vyprala. Škvrny od malinovky .kávy ,alkoholu a všeličoho možného sa vyprali, obrus je čistý biely :)

-bieliaca soľ na škvrny

O žlčovom mydle som už počula ale až teraz som mala možnosť vyskúšať ho. Jeho zloženie je volská žlč, kyselina mliečna, tenzidy s kokosového oleja a voda. Samozrejme mi nedalo a ovoňala som to, nie je to teda bohviečo no podstatný je účinok. Žlčové mydlo je tekuté ,hnedožltej farby a predáva sa v balení po 250ml. Odstraňuje škvrny od tuku ,škrobu a bielkov. Treba ho buď vtrieť na škvrnu a neskôr vyprať alebo vyprať prádlo klasicky z 30ml žlčového mydla (bez ďalších pracích prostriedkov). 

-Ako správna beauty milovníčka ,skúšala som vyprať škvrny od make-upu. Nepodarilo sa to teda úplne, skúsim to ešte raz. Lepšie sa vyprala škvrna potretá žlčovým mydlom.Odstraňovač škvŕn s mydlokorom je tzvvegánska náhrada žlčového mydla. Mydlokor je strom ktorý rastie v oblastiach Južnej Ameriky ,výťažok s jeho kôry sa využíva ako prírodné mydlo ale aj v inej kozmetike. Výhodou tohto odstraňovača škvŕn je, že sa dá použiť aj na jemné prádlo ako je vlna a hodváb. Je bezfarebný, tekutý a dá sa kúpiť ako sprej alebo vo forme fixky. Škvrny je potrebné pred praním nastriekať (potrieť) ,nechať pôsobiť a potom normálne vyprať. 

-Škvrnu som potrela odstraňovačom s mydlokorom. Na druhej foto po vypraní ju je tiež trochu vydieť, skúsim ešte namočit do vody s bieliacov soľou.

Na 
foto sú vzorky odstraňovačov škvŕn ,ktoré sa v e-shope bez-chemie.cz tiež dajú kúpiť. Jedna vydrží cca na 1 pranie. V e-shope BEZ-CHEMIE majú aj ďalšiu Ulrich Natürlich drogériu ako prostriedky na umývanie riadu – aj do umývačky, ekologické odstraňovače vodného kameňa, rôzne čistiace prostriedky pre domácnosť a aj eko-starostlivosť o kožu, drevo a špeciálne textílie. 


Ak Vám záleží na našej planéte, Ulrich Natürlich je vhodná voľba ako prispieť k jej zdraviu a tým zároveň aj k zdraviu nás ľudí.


2 komentáre:

  1. Ja som tiež od minulého roku začala používať EKO práška aj aviváž.

    AN Beauty Blog

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Veľmi zaujímavé produkty:) Asi ich vyskúšam, keďže na klaickú aviváž a prášky mám alergiu

    Giveaway o balíček produktov v hodnote 100€

    OdpovedaťOdstrániť