pondelok 30. januára 2017

Januárové novinky od Mary Kay

 Značku Mary Kay snáď netreba nikomu predstavovať. No keďže ju na svojom blogu spomínam prvý krát, predsa len Vám v skratke o firme prezradím, že ju v roku 1963 založila žena s menom Mary Kay Ash a dnes sa táto kozmetika úspešne predáva vo viac ako 35 krajinách sveta. Spoločnosť Mary Kay nepodporuje testovanie na zvieratách. Svoju kozmetiku pravidelne inovuje a nasleduje trendy. A momentálne oslavuje 20 rokov na Slovenskom a Českom trhu. 
Kozmetiku Mary Kay kúpite cez jej kozmetické poradkyne ale aj priamo cez web marykay.sk / marykay.cz 
 Medzi jej kozmetikou mám svojho obľúbenca - Odličovač oči bez oleja ,ktorý Vás odlíči naozaj jedným ťahom. A na úpravu obočia som pár rokov používala výhradne iba ich štetec s ktorým sa mi dobre pracovalo, kým som ho teda nedávno nestratila a bohužiaľ taký aký som mala ja sa už nepredáva. 

16. januára 2017 si pre nás Mary Kay pripravila 3 novinky ,ja som 2 z nich vyskúšala a teraz Vám ich rada predstavím. - Ako prvé spomeniem nové paletky Pure Dimensions ,v niektorých krajinách majú 3 až 4 nové paletky z tejto rady, k nám sa dostali dve : Moroccan Dunes a Maui Gardens. 
Ja som pre Vás vyskúšala paletku s názvom Moroccan Dunes ,ktorej odtiene sa perfektne hodia k mojím zeleným očiam a zvýrazňujú ich farbu. 
Paletka sa skladá z krémovo bielej ,ružovej, hnedej, a tmavohnedej. Pri týchto odtieňoch mi nevadí ani tak to že sú jemne perleťové a myslím si že paletka je vhodná na denné líčenie a takisto sa s ňou dá vykúzliť aj výraznejšie večerné líčenie. Tiene sa na očiach dajú kombinovať ľubovoľne podľa našej fantázie ,dobre sa rozotierajú (tieňujú).
 Môj prvotný pocit z paletky ale nebol najlepší, pravdepodobne to vo mne evokoval obal, na ktorom síce nie je nič zlé ale ak existujú 2 typy ľudí ,jedny majú radi hrany a druhý zas oblé tvary ,tak ja som ten prvý (ešte aj mobil si vyberám podľa toho :D )  Vyskúšala som rôzne štetce aj aplikáciu "na mokro" a usúdila som, že najlepšie sa mi naberajú klasickým penovým aplikátorom na očné tiene ale rozotieram (tieňujem) ich už štetcom. Majú, nazvime to "zamatovú" konzistenciu s ktorou sa dobre pracuje ,neprášia ale ich pigmentácia by mohla byť možno o trošku lepšia. Neskúšala som ich s podkladovou bázou a napriek tomu mi vydržali v dobrom stave celý deň.
 Keďže mám mastnú pleť, takisto aj očné viečko je večer mastnejšie no nestalo sa mi že by tiene boli zalezené v záhyboch či jemných vráskach .Jediný rozdiel  bol v tom ,že večer sa mi tiene už zdali "zliate" do seba čiže farby neboli tak výrazne ako po nanesení. Plus majú hlavne za to, že neopadávajú a večer ich nájdem tam kde som ich ráno naniesla ,nie kade tade v okolí oka. 
 S touto kvalitou by som od Mary Kay prijala aj paletku s väčším množstvom odtieňov, možno sa niekedy v budúcnosti dočkáme :) 

Obe nové paletky nájdete TU
                                                                                    - Ako druhú z noviniek som vyskúšala peeling na tvár "Revealing Radiance" z rady TimeWise Repair. Vybrala som si ho preto ,že tieto druhy peelingu na báze kyselín mám rada a ako som Vám už v jednom článku spomínala ,často ich používam. Tento peeling od Mary Kay je primárne určený pre starnúcu pleť ,na obnovenie jej mladistvého vzhľadu. Ale ja viem ,že je taktiež vhodný aj na moju mastnú a problematickú pleť.  
 Peeling Mary Kay je na báze kyseliny glykolovej ,ktorá patrí medzi AHA kyseliny a vo vyššej koncentrácií sa s obľubou používa aj v chemických peelingoch napríklad aj na odstránenie jaziev po akné. V peelingu od MK sa ale nachádza iba v nízkej koncentrácií, aby bol vhodný na domáce použitie. V nízkej koncentrácií kyselina glykolová pôsobí na pleť tak ,že sa pokožka stáva hladšou, pružnejšou, pevnejšou a zvyšuje sa jej hydratácia. 
Tento peeling je dokonca tak jemný že je možné používať ho 2 krát týždenne (nie 2 dni po sebe) 
 Peeling je gélovo-krémovej konzistencie, nanáša sa na vyčistenú pleť v tenkej vrstve, nechá sa pôsobiť 10 minút a dôkladne sa zmije teplou vodou.
 Hneď po prvej aplikácií som mala pleť hladkú a na pocit hydratovanú. V popise je spomenuté ,že na pleti môžete po použití pociťovať jemné "mravčanie" (poštipkávanie) , čo je v podstate pri takomto peelingu normálne. Pravdupovediac ja som žiadne poštipkávanie necítila ,no peeling som vyskúšala na viacerých typoch pleti a jednu známu dokonca pleť poštipkávala aj 15 minút po zmytí prípravku ,čiže s toho usudzujem že je to dosť individuálne a môj názor je ,že veľkú úlohu zohráva aj to ako je pleť na podobné prípravky zvyknutá. Peeling nie je parfumovaný ,čiže jeho vôňa nie je nijak výrazná, čo je z môjho pohľadu jeho plus. Pri dlhodobom používaní je kyselina glykolová schopná redukovať tmavé škvrny a nerovnomerný tón pleti, čím ju rozjasní. 


 Peeling je vhodné použiť pred ďalšími krokmi ako je maska či sérum, keďže odstráni odumreté bunky ,ďalšie prípravky sa budú môcť lepšie vstrebať čím sa zlepší ich účinok. Inak ako určite posúdite s foto aj vy, obal je pekný elegantný, dávkovanie praktické cez pumpičku, výnimočne obal ktorému nemám čo vytknúť :)
  Z účinných látok spomeniem okrem kysglykolovej aj extrakt s Trste obyčajnej, Pomátky kokosovej (čínska huba), extrakt zo semien tekvice a kyselinu hyalurónovu. Tieto látky sa prevažne používajú v kozmetike pre starnúcu pleť, preto ja tento peeling budem používať iba z času na čas ,hlavne kvôli obsahu kyseliny glykolovej, ktorá by mi mohla pomôcť v postupnom odstraňovaní fľakov po akné a takisto zjemnení mojej pórovitej pleti.  
 V skratke spomeniem že prípravky s kyselinou glykolovou nie sú vhodné na použitie v tehotenstve, pri hnisavom akné, pri ťažšej forme rosacei a ani vtedy ak máme herpes.
Za mňa majú takéto peelingy palec hore ,bez podráždenia odstránia odumreté bunky a hneď po prvom použití môžme vidieť alebo skôr cítiť jeho účinky na pleti.

Viac o peelingu aj jeho cenu nájdete TU
Páčia sa Vám novinky od MK ? :)

                                                                                                                          

2 komentáre:

 1. Paletka má hezké odstíny ale osobně bych je asi příliš nevyužila. Daleko víc se mi líbí peeling na který určitě kouknu blíž :)

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Peeling je super.. ale myslím že tvoja pleť takisto ako moja ,ešte nepotrebuje peeling na starnúcu pleť. Preto ak by si chcela,tak v tomto článku https://cosmeticsthingsandother.blogspot.sk/2016/11/for-life-madaga-moj-boj-s-akne-2-cast.html (úplne na konci) nájdeš tiež jeden, rovnako dobrý. Ktorý je aj cenovo dostupnejší a vhodný na všetky typi pleti :)

   Odstrániť