pondelok 2. januára 2017

Australian Bodycare - Jemná pleťová voda s Tea Tree olejom

Značku Australian Bodycare som doteraz pravdepodobne nikde nezahliadla, aspoň teda nespomínam si. Takže moja prvá skúsenosť s ňou bola až teraz cez výzvu od blogerky.cz  
Australian Bodycare vo svojej kozmetike využíva najmä účinky Čajovníkového oleja (Tea Tree oil),ktorý pravdepodobne nikomu netreba zvlášť predstavovať. Spomeniem že je známy najmä svojimi antiseptickými a antibakteriálnymi vlastnosťami a dokonca je aj antifungicídny (pôsobí proti kvasinkám).                                                                                                                                               
  Okrem klasického využitia na pokožku (štípance, akné, drobné popálneniny, ranky...) sa využíva v masážnych géloch a krémoch proti bolesti a aj v kozmetike na intímnu hygienu.  
Ja som si od Australian Bodycare na vyskúšanie vybrala Jemnú pleťovú vodu s obsahom Tea Tree oleja, o ktorej som si prečítala ,že je jemná, osviežujúca a veľmi účinná.    


                                          
  Čajovníkový olej je pre moju pleť ako stvorený ,no napriek tomu ho využívam len občas. Momentálne som ho vďaka tejto pleťovej vode a mydlu Carbone od Soaphorie zaradila do svojej dennej starostlivosti . Obe "voňajú" rovnako, samí Čajovníkový olej. Tak mi aj chvíľu trvalo kým som si zvykla ,no už to vôbec nevnímam. 
Radšej intenzívna vôňa Tea tree ako nejaká umelo pridaná. Inak je úplne číra (bezfarebná) 


  S pleťovou vodou som spokojná. Vyčistí a dezinfikuje prípadne vyrážky čo je poznať aj jemným poštipkávaním. Napriek obsahu alkoholu aj Čajovníkového oleja nemám pocit že by vysušovala, ak tak len samotné vyrážky. Naopak pleť hydratuje. Medzi ďalšie účinné látky v tejto pleťovej vode patri extrakt z Aloe vera, kyselina mliečna a allantoin. Potešil ma obsah 250ml čo je na pleťové tonikum celkom slušne. Predsa len používame ho dennodenne tak oceníme že nám vydrží dlhšie. Trošku ma sklamal samotný obal alebo skôr aplikátor. 


Tento druh pumpičky mi viac vyhovuje pri čistiacich géloch,mliekach,penách resp. pri kozmetike s hustejšou konzistenciou. Nech dám vatový tampónik akokoľvek blízko či ďalej ,vždy sa mi podarí pleťovú vodu okrem neho dostať aj na ruky. Na "pumpičke" je nakreslená šípka ,otočením do prava zabránime jej stlačeniu.Na pumpičku sa dá dať aj "poistka" proti stlačeniu (pozri foto). Ale aj tak na cestovanie sa mi to nezdá úplne dôveryhodné ,keďže skúšala som ňou potriasť a kvapkala. Ja sa bez svojej obľúbenej pleťovej vody nepohnem nikam ,takže ak by som chcela cestovať s touto ,musela by som ju preliať do niečoho praktickejšieho.   Celkový dojem s pleťovej vody pokazil iba ten obal (dávkovač) , inak som s ňou spokojná. Toto pleťové tonikum stojí okolo 236 Kč ,čiže cca 8€ za 250ml.                                                                  

Výhradným distribútorom pre Českú republiku je DK PHARMAwww.dkpharma.cz                          Mimochodom z tejto "Beauty" rady ma zaujal aj Čistiaci gél a Pleťová maska. A z rady "abc" napríklad Antiseptická tyčinka na vady pleti a Čistý Čajovníkový olej ,ktoré ak v budúcnosti vyskúšam určite o nich napíšem.                                                                                                                     
  Za zmienku stojí aj Femigel (vaginálny gél), ktorý obsahuje Tea Tree v 2,7% koncentrácií. Účinne bojuje proti kvasinkám a baktériam ktoré spôsobujú nepríjemné problémy. Jednu 5ml tubičku som vyskúšala. 


Celý rad produktov a viac info o značke nájdete na webe DK PHARMA a na www.australian-bodycare.sk / www.australian-bodycare.cz        


3 komentáre:

 1. Tee Tree Oil je perfektný na akné a podobné problémy s pleťou. Na strednej sme s kamoškami používali len to.

  AN Beauty Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Odpovede
  1. Aj tá tvoja samozrejme ;) vyzerá to tak že kozmetika australian bodycare stojí za to :)

   Odstrániť