streda 5. októbra 2016

Himalaya - Viacúčelový krém

                                                             

                                       Viacúčelový krém


Zdravím vás ,z upršaného ,chladného októbrového počasia ... 
Už je to nejaký čas ,čo mi niekto odporučil tento malý zázrak. Že vraj síce nie je určený konkrétne na akné ale pomáha. Stačí ho pár krát natrieť na konkrétnu vyrážku a mala by sa zahojiť. Moja tvár je asi mega odolná na niektoré prípravky bohužiaľ vyrážky žiadnym zázrakom nemizli ale aspoň neboli už také červené - do očí bijúce ;)  
Píšem vám o Multifunkčnom kréme od značky HIMALAYA. Kúpite ho v každej lepšej drogérií .U nás na Slovensku som ho videla v DM ,Teta aj 101Drogérie. Aj keď musím uznať ,trvalo mi kým som ho objavila ,dosť je táto značka zašitá medzi ostatnými a aj tento konkrétny krém je dosť malý. Napriek tomu, pri bežnom používani dlho vydrží.
drogériách nájdete menšie množstvo produktov tejto značky ako v skutočnosti ponúka ,ale napríklad na tejto stránke www.mojahimalaya.sk (pre české ženy, slečny, dievčatá ale takisto aj mužov je to : www.himalayaherbals.cz ) nájdete pravdepodobne všetko čo majú momentálne na trhu. O kozmetike sa píše ,že obsahuje 100% výťažky z bylín a ešte by vás mohlo zaujímať že krajina pôvodu je India. Všetko podstatné a zaujímavé o tejto značke či produktoch sa dočítate na vyššie uvedených stránkach  
No ale rada by som sa vrátila k Multifunkčnému krému od HIMALAYA (v obchodoch ho nájdete pod anglickým názvom Multipurpose Cream a na internete aj ako Viacúčelový antiseptický krém ,je zabalený v krabičke a jeho obsah je 20 gramov.  Keď som ho kúpila ,podstivo 2-3 krát denne som ho mazala na vyrážky, ale len keď som nikam nešla ,lebo zo začiatku sa mi nedarilo rozotrieť ho do stratena , keďže má jemne hnedastú farbu ,pripomínajúcu možno svetlejší make-up. Aj konzistencia je trochu hustejšia. Ak si ho natriete v hrubšej vrstve nevstrebe sa všetok do pokožky ale aj po nočnom spánku ho ráno nájdete tam kde ste ho večer natreli.Dalo by sa povedať že zaschne. Neskôr som sa už naučila pracovať s ním tak, aby som mohla vyjsť aj na ulicu ;) Dá sa zapracovať do pleti vklepaním aj lepším rozotretím a netreba ho aplikovať zbytočne veľa. Ale veď on v podstate ani nebol určený na akné takže mu to nemôžem vyčítať ;) Jeho hlavná funkcia je pomáhať pri rezných poraneniach, ranách, popáleninách, bolestiach, vyrážkach, škrabancoch, zápaloch a infekciách. A práve na to sa mi osvedčil najlepšie. Využila som ho hlavne keď mi ruku pripiekla žehlička ;) ale aj pri rôznych škrabancoch či porezaniach.V lete sa osvedčil na štípance od komárov. Pekne hojí a upokojuje svrbenie. No ak ho dáte na čerstvejšiu ranu môže trochu štípať. Má dosť intenzívnu vôňu ,je parfumovaný ,tak neviem posúdiť či je to tým alebo niektorou s účinných látok. Pre mňa má takú bylinkovo-citrusovú. Dosť dlho ju je cítiť. Zdôrazňujem to preto, lebo poznám veľa ľudí ktorý majú problém s intenzívnymi vôňami (ja ten prípad našťastie nie som). Nepostrehla som pri jeho používaní žiadne nežiadúce účinky .Preto ak hľadáte niečo podobné alebo ak poškuľujete po tejto značke, môžem ho odporučiť .Kľudne ho skúste aj na to akné, veľa dievčat si jeho účinky pochvaľuje. 
Ja by som rada ešte niekedy v budúcnosti vyskúšala radu určenú na akné (Himalaya-Clarina) ale aj napríklad Pleťovú masku Neem. Čítala som na ňu rôzne recenzie ,pozitívne aj negatívne ,tak som zvedavá. 
Himalaya ma v ponuke aj rôznu vlasovú, telovú, detskú kozmetiku.. zubné pasty, výživové doplnky a dokonca aj balzam na pery.Stačí len vyskúšať  
Opäť budem rada ak sa so mnou podelíte s Vašimi skúsenosťami s touto kozmetikou. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára