streda 5. októbra 2016

Bambucké maslo od PURITY VISION

                                                           BAMBUCKÉ MASLO


 Ahojte. Svoju prvú recenziu venujem produktu BAMBUCKÉ MASLO alebo KARITÉ ku ktorému som sa dostala náhodne , a to tak ,že som skúsila šťastie ,vyplnila testovací formulár na stránke drogérie - DM  a o nejaký čas ma už doma čakal balíček na ktorý som prekvapene pozerala a rozmýšľala čo to asi môže byť ,keďže som medzi časom zabudla ,že som sa do niečoho zapájala. Keď som ho otvorila veľmi ma potešil aj keď som si spočiatku myslela že ho nevyužijem . Prvé čo ma zaujímalo bola jeho vôňa. Zvláštna a chvíľu mi trvalo kým som prišla na to čo mi vlastne pripomína. Vonia tak príjemne orieškovo. Ako ďalšie ma zaujala jeho konzistencia , takisto nebolo taká tá typická krémova ale tvrdá pripomínajúca kocku masla vybratú s chladničky. Ja som si vlastne zo začiatku ani neuvedomovala aký "poklad" držím v ruke , nebyť letáčiku ktorý bol pri produkte pribalený .Vy síce už asi viete čo tento produkt je ale predsa len si to trochu zopakujeme.  

 V bambuckom masle sú nasledujúce mastné kyseliny: 
  • kyselina olejová
  • kyselina stearová 
  • kyselina linolová 
  • kyselina palmitová 
  • kyselina linolénová 
  • kyselina arachidová 
Všetky sú zdraviu prospešné samozrejme. Konkrétne toto maslo o ktorom píšem ja ( BIO Karité 100% prírodné , PURITY VISION) by malo byť triedy A , čo znamená surové a nerafinované bambucké maslo. Bambucké maslo sa s obľubou používa do balzamov na pery ,krémov na ruky či chodidlá ale nachádza sa aj v rôznych pleťových krémoch , kozmetike určenej na vlasy a vlasovú pokožku. A dokonca sa nachádza v kvalitnejších čokoládach 
No samozrejme to všetko čo obsahuje ,na čo sa používa ,z čoho sa vyrába aj ako sa vyrába si viete prečítať na stránkach tomu venovanýchJa sa chcem venovať tomu na čo slúžilo mne.  
-Zo začiatku som si ho dávala hlavne pred spaním na pery ,kto nemá rád pocit mastných pier tak to pre neho nebude veľmi vhodné keďže pery boli mastné ešte aj ráno po prebudení ale musím uznať že to stálo za to , boli vláčne a ešte dlho som na nich cítila tu orieškovú chuť. 
-Používala som ho aj na vlasy ,len tak som ho roztopila v rukách a potrela ich ,takisto pred spaním keďže potom pôsobili dosť mastne. Dávala som ho hlavne na končeky ktoré mam často suché a polámane, žiaľ nemám pocit žeby to končekom pomohlo no vlasom to určite dodalo trochu výživy. Neskôr som si trochu rozpusteného bambuckého masla pridala do svojho obľúbeného olejčeka na vlasy (treba to poriadne premiešať) ,takto to používam do teraz ,hlavne keď si vlasy umyjem votriem to do končekov. 
-Bambucké maslo sa mi veľmi osvedčilo na suché miesta na tele a aj na podráždenú pokožku po holení. Masírovala som si ním odlakované nechty a pokožku v ich okolí ,vďaka nemu boli krásne ako nikdy predtým. 
-Píšu že vďaka svojím hojacim účinkom je dobré na akné ,no ja som sa neodvážila potierať si ním tvár, iba občas suchšie miesta ako čelo alebo líca. Tie mi pekne zvláčnilo. No keďže mi nedalo a predsa len som ho chcela na akné vyskúšať - vyrobila som si z neho takú pastu - do malej ,pár mililitrovej nádobky ,zmiešala som roztopené bambucké maslo s detským púdrom a pár kvapkami obyčajnej alpyPoriadne som to zmiešala do kopy a nechala cez noc odstáť aby stuhlo.V takejto podobe si to nanášam na konkrétne vyrážky ktoré som chcela zahojiť. Môžete ale samozrejme nemusíte vyskúšať ;)  

-A na záver sa musím priznať že z času na čas som s neho len tak kúsok odjedla – samozrejme je jedlé ,ale iba to ktoré je 100% bio .Keby ho bolo viac určite by som vyskúšala upiecť na ňom napríklad palacinky , chutili by asi úžasne. V niektorých krajinách sa bambucké maslo bežne využíva v kuchyni , u nás je to pomerne drahá záležitosť - za toto konkrétne PURITY VISION zaplatíte približne 6-8 eur za 100ml. Ale na bežné používanie ako kozmetický produkt sa oplatí do neho investovať. 
V celku  chcem povedať že je to jeden úžasný produkt a keď budem mať nejaké to euro naviac určite si ho znova kúpim. Toto 100ml balenie mi vydržalo niečo viac ako pol roka ale musím povedať že pri bežnom používaní vám istotne vydrží aj viac ako rok. 
Kľudne mi napíšte svoje tipy ako toto masielko používať alebo s ktorými výrobcami tohto produktu ste boli/neboli spokojné .Alebo sa pýtajte čo Vás o ňom zaujíma. Ďakujem ,ak ste si to prečítali a prajem vám pekný deň.  P.S. : toľko mi z neho aktúalne zostalo ;)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára