streda 5. októbra 2016

Reha špecial - Barierový Krém

..začínajú tie dlhé zimné večeri , a ja som sa práve tak spontánne rozhodla napísať Vám o krémiku ktorý som si pred chvíľou naniesla na tvár. 
Ahojte , nie je to tak dávno ,čo som sa rozhodla vyskúšať niektorú zo vzoriek ktorú doma mám a medzi nimi je to aj táto REHA specialbarierový krém od 2DERM s eshopu forlifemadaga. Kdesi som čítala že krém bol pôvodne vytvorený pre ľudí trpiacich chorobou motýlích krídel ,už to o ňom veľa napovedá ;) nie je to len taký obyčajný krém .Momentálne ho používajú najme ľudia trpiaci ekzémom .Ten ja našťastie nemám ale aj tak mi má s čím pomôcť .Na internete som sa o ňom dočítame že slúži : 
1. AKO PODPORA HOJENIA PRI POŠKODENEJ KOŽI                                                                 -kožné ochorenia: ekzémy, dermatitídy – plienková, periorálna,  z olizovania, ružovka-rosaceazapareniny, akné – úprav mikrobiálneho osídlenia a zlepšenie kondície pokožky, atď. -  po kožných traumách: odreniny, popáleniny, poleptanie, pľuzgiere, spálenie na slnku, poštípanie hmyzom -  po korektívnych kožných zákrokoch: laser, dermabrázia,  chemický peelingmezoterapiamikroihličkovanie (mikroneedling), atď. -  po častom umývaní: mydla, saponáty a detergenty -  z vonkajších príčin: vietor, mráz, vlhkosť vzduchu -  po tetovaní  2. AKO OCHRANA pred pôsobením vplyvov vonkajšieho prostredia  + hypercitlivá koža (obmedzuje svrbenie a škrabanie)  + pred účinkami UV žiarenia  + pred účinkami mydiel, saponátov a detergentov  + pred prienikom infekcie do kože (antimikrobiálne pôsobenie)  + prevencia plienkovej dermatitídy                  (zdroj : forlifemadaga.com)
Ako som tu úž písala mám problematickú pleť s akné ,rozšírenými pórmi. A moja pleť je aj zničená večným vysušovaním vyrážok, čistením pleti a v celku pôsobením rôznych anti-akné prípravkov. Občas sa mi podarí pleť na niektorých miestach aj presušiť ,až tak že sa nepríjemne šúpe. Preto som sa po dlhom zvažovaní rozhodla že by pre mňa bol tento krém celkom vhodný.                                        A tak ho už používam nejaký ten deň respektíve už pár týždňov ale nie pravidelne ..ale keďže aj po tom nepravidelnom používaní zisťujem že je fajn ,rozhodla som sa zaradiť ho do svojej každodennej starostlivosti aspoň na nejaký čas. Pleť je po ňom oveľa vláčnejšia ,hebkejšia a aj zjednotenejšia. Pri mojom type pleti si nedovolím dať na tvár len tak hocijaký krém ale tento ma zaujať okrem iného aj tým, že je bez obsahu kortikoidov ,parabénov aj bez parfumácie. Po všetkej tej chémií je to dobrý pocit dať si na tvár niečo prirodzenejšie.                                                                            Na pohlaď vyzerá ako bežný krém ,je biely (po rozotretí neviditeľný a má typickú krémovo-gélovú konzistenciu. Na pleti síce zanecháva jemný mastnejší film ,ale nie je vôbec prekážajúci. A keďže je bez parfumácie tak nevonia nijako. 
Čo sa týka ekzému, nemôžem posúdiť jeho účinky, ale čítala som o ňom samé chvály.                       Síce mám z neho zatial len dva malinké vzorky ,vyzerá to tak že mi minimálne na toto "testovacie" obdobie ešte určite vydržia .No už teraz plánujem zadovážiť si neskôr aj jeho originál balenie.
Budem rada ak mi napíšete aj vaše skúsenosti s týmto krémom


Doplnená foto 28.11 - plné balenie krému

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára